Milujete whirlpool? Možná jste jeho šťastnými majiteli a užíváte si téhle relaxace často. Jistě ale víte, že voda zde je mnohem teplejší, než v běžném bazénu a tím i mnohem náchylnější, ke vzniku nežádoucích jevů.
Méně vody, vyšší teplota, více lidí, to vše přispívá k rychlému vzniku nežádoucích jevů ve vodě. Běžně používané přípravky s obsahem chloru tu však bohužel neobstojí a situaci nezachrání. Chlor je ve vyšších teplotách nestabilní a stává neúčinným.whirl

Chlor v teplejších vodách neobstojí

Chemie do vířivky je tak trochu speciální.  Neobsahuje chlór, mnohem více se zde osvědčil například aktivní kyslík či brom, prvky, které o vodu ve vyšších teplotách pečují lépe. Záleží pak už jen na vás, čemu dáte přednost a co konkrétně vám se osvědčí.
U přípravků s obsahem kyslíku je pak ještě vhodné dokoupit tzv. kyslíkový aktivátor, který zvýší jejich účinek.
Všechny přípravky jsou samozřejmě nabízeny v různě velkých baleních, vždy si tak lze opatřit dostatečné množství.

Pamatujte i na vnitřní rozvody

Ovšem u vířivek nesmíte zapomínat na jednu podstatnou věc. Pečovat musíte i o její vnitřek, tedy o systém trysek a rozvodů, které k nim vedou. V nich se totiž voda drží, pouhé povrchové vyčištění whirlpoolu nestačí.  Myslete na to a nezapomínejte speciálními přípravky pečovat i o tyto rozvody. Byla by velká škoda, kdyby se kvůli nim zkazila všechna voda a způsobila zdravotní obtíže.
Vlastníte-li whirlpool, pečujte o jeho povrch i vnitřní rozvody pravidelně s pomocí speciálních přípravků. Vynaložená péče se vám vrátí v podobě úžasné relaxace, která poskytne vašemu tělu i mysli novou energii. Je to báječný zážitek, který si určitě nechcete nechat pokazit vznikem zdravotních obtíží vlivem nežádoucích jevů ve vodě.
Nespoléhejte se na běžné bazénové přípravky, ale pořiďte si speciální chemii do vířivky.pool

Vířivka pro údržbu potřebuje speciální přípravky
4.5 (90%)14